Haber

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Toplantısı Ümraniye’de Yapıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim kurulu toplantısı Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Gazze’de yaşanan olayları kınayarak, “Şu anda oradaki kardeşlerimize en büyük desteğimiz dua etmek ve yardım kampanyasını başlatmaktır.”

Toplantıda öncelikle Filistin’de yaşanan insanlık dramı ele alındı ​​ve İsrail sert bir şekilde kınandı. Daha sonra Türk Dünyasının sorunları ve beklentileri konuşuldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a konut sahipliği ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

GAZZE’YE YARDIM KAMPANYASI

Programda kısa bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısının bir an önce sona ermesini temenni ettiğini dile getirdi. Ayrıca Gazze için düzenlenecek yardım kampanyasının da çok yerinde olduğunu söyleyen Yıldırım, “Şu anda oradaki kardeşlerimize yapabileceğimiz en büyük destek dua ederek yardım etmektir.” Yıldırım, toplantıya katılımlarından dolayı tüm konuklara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda Gazze’ye yönelik yardım kampanyası da başlatıldı.

Belediyeler Birliği toplantıları ile Türk Dünyası’nın ortak kültür ve medeniyet mirasına dayalı olarak belediyeler arasında dayanışma ve işbirliğinin sağlanması, idarelerin birbirlerinin deneyimlerinden faydalanması amaçlanıyor.

Belediyeler birliği yönetim kurulu toplantısı, TDBB’nin kuruluşunun 20. yılı münasebetiyle Beykoz Mecidiye Kasrı’nda düzenlenen törenle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu