Ekonomi

Manipülatif fiyat artışlarını önlemek için Et ve Süt Kurumu ithalatı

Et ve Süt Kurumu (ESK) yaptığı açıklamada, “Kurumumuz, kırmızı et piyasalarında manipülatif fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla piyasa ihtiyacıyla orantılı olarak dengeli ithalat yapmaktadır.”

ESK’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, kırmızı et piyasalarında manipülatif fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla piyasa ihtiyaçları doğrultusunda istikrarlı bir şekilde ithalat yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Kurumumuzun şeffaf bir şekilde yürüttüğü piyasa düzenleme faaliyetlerine ilişkin İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın ileri sürdüğü asılsız ve gerçekçi olmayan iddialar bu açıklamayı zorunlu kılmıştır. Kurumumuz istikrarlı bir şekilde piyasanın ihtiyacı oranında ithalat yapmaktadır. Kırmızı et piyasalarında manipülatif fiyat artışlarının önlenmesi.” ESK olarak çiftçi maliyetleri doğrultusunda belirlenen fiyat politikasıyla hem üreticinin hem de tüketicinin korunması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Kurumumuzun tüm yurt dışı alımları ihale usulü ile, hiçbir aracı kullanılmadan, AB’deki kurumsal kesimhanelerden teklif alınarak, mevzuata uygun, rekabet ve fırsat eşitliği çerçevesinde yapılmaktadır. yürütülüyor.”

‘KAMU ZARARLARI KONU DEĞİL’

Canlı hayvan alımında üreticilerden veya birlik ve kooperatiflerden alınan en avantajlı tekliflerin değerlendirildiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Piyasada satılan karkas etler ve canlı kesilmiş hayvanlara ilişkin başvurulara ilişkin usul ve esaslar şu adreste yayınlanmaktadır: Web sitemiz ve gelen tüm başvurular kurulan komisyon tarafından değerlendirilerek canlı hayvanlar satışa sunulmaktadır.” “Ya da karkas etler başvuru sahibi firmalara eşit miktarlarda ve peşin ödemeyle satılıyor. Yapılan hassas değerlendirmeler ve yürütülen sağlıklı süreç sonucunda kamuya herhangi bir zarar gelmemektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu