Haber

Sakarya’da Söğütlü’nün altyapı projesi tamamlandı

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (SASKİ), Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Yüce’nin Söğütlü ilçesinde hayata geçirme kelamı verdiği sağlam altyapı çalışmalarını tamamladı.

Sürekli gelişen ve nüfus potansiyeli artış gösteren bölgeye yetersiz kalan 2 bin 500 metrelik içme suyu yenilenerek bölge kesintisiz içme suyu ile buluşturuldu. Tıpkı vakitte daha evvel atık su sınırı bulunmaya bölgelere ise toplam uzunluğu bin 500 metre olan kanalizasyon sınırı yapılarak ilçenin evsel atık sularının Karaman Atık Su Arıtma Tesisi’ne itimatla taşınması sağlandı. 13 milyon 500 bin TL maliyete sahip proje sayesinde Söğütlü’de uzun yıllar boyunca altyapı sorunu yaşanmayacak.

Çalışmaların aralıksız halde sürdürüldüğü ve kısa müddette tamamlanan proje ile ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Söğütlü ilçemize kazandırdığımız 13 milyon 500 bin TL’lik proje ile ilçemizin altyapısını sıkıntısız bir hale getirdik. Daha evvel atık su çizgisi bulunmayan Söğütlü’ye atık su sınırı kazandırırken birebir vakitte bölgeye yetersiz gelen ve ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle sıklıkla arıza veren 2 bin 500 metrelik içme suyu sınırını Söğütlü halkı için yeniledik. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Ekrem Yüce’nin muştusu sonrasında kendisinin de yakından takip ettiği çalışmaları aralıksız çalışarak kısa müddette tamamladık. Söğütlü’nün güçlenen ve problemsiz altyapısının bölgeye güzel olmasını dileriz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu