Haber

CHP’de istifa şoku: 9 meclis üyesi istifa etti

– CHP’de istifa şoku: 9 meclis üyesi istifa etti

Talas Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Yörenç:

“Antidemokratik uygulamaların son bulması umuduyla partimizden istifa ediyoruz”

KAYSERİ – Kayseri’deki uygulamalardan rahatsız olduklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi’nin 9 üyesi parti üyeliğinden istifa etti. Talas Kent Konseyi Üyesi Ahmet Yörenç, “Antidemokratik uygulamaların son bulması ümidiyle partimizden istifa ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeki Özkan’ın mahalle delege seçimleri öncesi görevden alınmasından ve yerine Feyzullah Keskin’in getirilmesinden rahatsız olduklarını belirten 9 partili istifa etti. İstifa eden meclis üyeleri adına açıklama yapan Talas Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Ahmet Yörenç; “Bildiğiniz gibi zorlu bir seçim sürecini geride bıraktık. Seçim sonucu maalesef beklentilerimizi karşılamadı. Her mağlubiyetin bir bedeli olmalı. Bu noktada bedelin ödenmediği ve kazanılmadığı açıktır. ödenmek istenmiyor.Cumhurbaşkanımızın her fırsatta ‘seçimle gelen, seçimle gitsin’ söylemine rağmen, seçilen il yönetiminin görevden alınması ve yerine yenisinin atanması, Kongreye kısa bir süre kala her partiliyi olduğu gibi bizleri de rahatsız etmiştir.Türkiye’de alanda faaliyet gösteren Kadın Kolları İl Başkanımıza Talas İlçe Mahalle Temsilcisi seçimlerinde yapılmaması gereken tatsız davranışı şiddetle kınıyoruz. Genel seçim… Bugün küsmeden, kızmadan, bağırmadan sadece demokratik hakkımızı kullanıyor, sesimizi birilerinin duyması ve parti içi antidemokratik uygulamaların son bulması ümidiyle partimizden istifa ediyoruz. Hiçbir yere gitmiyoruz. Aydınlık bir Türkiye için Atatürk’ün yolundaki çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Üyelikten istifa eden isimler şöyle;

“Cemal Yavuz Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Ahmet Yörenç Talas Kent Meclis Üyesi, Küme Başkan Vekili, Halil Gültekin Talas Kent Meclis Üyesi, Menduh Bektemir Talas Kent Meclis Üyesi, Gürsel Kısır Talas Kent Meclis Üyesi, Tufan Özkan Develi Belediye Meclis Üyesi, Fahri Karakuş Akkışla Belediye Meclis Üyesi, Aziz Can Viva Felahiye Meclis Üyesi ve Nevzat Köse Özvatan Belediye Meclis Üyesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu