Haber

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı, SYDV Vefa Projesi ile yaşlı ve engellilerin evlerini temizliyor

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) Vefa Projesi kapsamında oluşturduğu ekip, her ay ihtiyaç sahibi 80 yaşlı, hasta ve engellinin evlerini temizliyor.

Yaşlılar, engelliler, hastalar ve bakacak kimsesi olmayanların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını devam ettirebilmeleri için proje kapsamında belirlenen konutların temizliği periyodik olarak yapılıyor.

Ekibe eşlik eden SYDV Müdürü Fatih Bayram, gazetecilere yaptığı açıklamada, rutin işlerin dışında merkez ve köylerde yaşayan 80 engelli, hasta ve yaşlının evlerinde temizlik yaptıklarını söyledi.

4 kişiden oluşan ekibin gittikleri evin her yerini temizlediğini anlatan Bayram, şunları kaydetti:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın başlattığı Vefa Projesi kapsamında sabit geliri olmayan yaşlı, hasta, yetim ve engelli vatandaşlarımız aynı ve nakdi yardımlardan yararlanmaktadır. Vakfımızın sağlık, kişisel bakım ve günlük işlerine yardımcı olunmakta, market alışverişi yapılmaktadır.Ekiplerimiz evlere giderken temizlik malzemelerini ve ekipmanlarını yanlarında götürmektedir.Ayda 80 kişinin evine gidip teslim alıyoruz. onların nimetleri.”

Proje kapsamında devletin yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahiplerine şefkat elini uzatarak yanlarında olmaya devam ettiklerini belirten Bayram, “Vatandaşlarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bundan çok memnunuz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu