Haber

Adana’da garsonu tabancayla vurarak öldüren sanığa dava

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde, iş yerinde garsonu tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Dervişler Mahallesi Kozan Caddesi’ndeki bir restoranda garson olarak çalışan Erdal Çelik’in (23), geçen yıl 28 Aralık’ta iş yerinde uğradığı silahlı taarruzda hayatını kaybetmesiyle ilgili tutuklanan E.Y. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianamede, sanık ile maktul ortasında evvelce hasımlık bulunduğu, tıpkı mahallede ikamet ettikleri ve vakit zaman tartıştıkları anlatıldı.

Olay günü de sanık ile Erdal Çelik’in mahallede karşılaşıp tartıştıkları, daha sonra bölgeden uzaklaşan Çelik’in E.Y. tarafından çalıştığı restorana kadar takip edildiği iddianamede belirtildi.

İddianamede, iş yerindeki Erdal Çelik’in tabancayla ateş etmesi sonucu E.Y. tarafından öldürüldüğü bildirilerek, sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Merkez Yüreğir ilçesindeki restoranda çalışan Erdal Çelik’in, geçen yıl 28 Aralık’ta iş yerinde uğradığı silahlı taarruzda öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan E.Y. tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu