Teknoloji

Yapay zekanın girmediği bir yer vardı: ChatGPT ile ilgili soru haftaya Meclis’e sunulacak

Yapay zeka ile güçlendirilmiş chatbotlar son 1 yıldır hayatımıza uygun bir şekilde girdi. yazılı ihtiyacımız var makale, tez, ödev veya sunum gibi bahislerdeikisinden biri Komutlarla ihtiyacımız olan görseli oluşturmak için.Biz insanlara yardımcı olan bu yapay zekalar artık her yerde ve çok kolay bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Aldığımız haberlere göre TBMM bu durumun gerisinde kalmayacak. DEVA partisi Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, önümüzdeki hafta Twitter hesabından yaptığı paylaşımı paylaştı. ChatGPT hakkında soru önergesi sunacağını duyurdu.

“Politikayı Cobot dönemine ısıtalım.”

Hurricane adlı bir Twitter kullanıcısının tweet selinde, bir ChatGPT grubu gelişmelerden bahsediyor. Bu gelişmelerin ortasında, radyo sunucusu Mark Walters, ChatGPT’yi kendisine zimmetine para geçirmekle suçladı. açılan davaIKEA’nın yapay zeka kullanılarak üretilen mobilyalarve Photoshop’un yeni AI güdümlü boşluk doldurma teknolojisihaberler dahil.

Bu tweet seline yanıt veren Dalgın, bu iddiadan ilham alıp almadığını belirtmeden ChatGPT ile ilgili soru önergesi hazırladıklarını belirtti. bu haftanın başlarında ChatGPT, TBMM’ye sunulmak üzere soru önergelerinin ortasında da yer alacak.

Şu anda soru önergesinin içeriğini bilmiyoruz ama Meclis’e sunulması halinde detaylarını buradan sizlerle paylaşacağız. Ne düşünüyorsun? Lütfen fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu