Haber

Tekrar deprem olur mu? Bugün veya yarın yine deprem olacak mı? Hatay, Gaziantep ve Adıyaman’da deprem olacak mı?

Tekrar deprem olur mu? Depremin ardından vatandaşlar Kahramanmaraş merkezli 10 ilde. Tekrar deprem olur mu? Yarın yine beyin sarsıntısı olacak mı? Gaziantep, Hatay ve Adıyaman’da deprem olacak mı? Onlar merak eder. Peki Hatay’da bir deprem daha olacak mı yoksa olacak mı? Gaziantep’te bir deprem daha olacak mı, olacak mı? Şanlıurfa’da bir deprem daha olur mu? Detaylar burada…

DEPREM TEKRAR OLACAK MI?

Depremin önceden tahmin edilebileceği iddialarının gündeme gelmesinin ardından AFAD resmi açıklama yaptı. AFAD’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gün ve saat vererek deprem tahmini yapmak günümüzün teknolojik imkanları ile mümkün değildir. Vatandaşlarımızdan WhatsApp başta olmak üzere sosyal medyada dolaşan asılsız bilgilere itibar etmemeleri rica olunur. doğru bilgi için resmi kaynakları takip etmek.” kullanılmış.

TEKRAR OLACAK MI?

Merkezi Kahramanmaraş olan ve büyük yıkıma neden olan depremi 3 gün önce sosyal medya hesabından duyuran ‘deprem peygamberi’ lakaplı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, 13-14 Şubat tarihlerini görsel yayınlayarak dikkat çekti. .

13-14 ŞUBAT TARİHLERİNE DİKKAT

Hoogerbeets, açıklamasının devamında Türkiye’de 5-6 büyüklüğünde artçı sarsıntıların devam edeceğini belirterek, “10 Şubat’ta sismik dalgalar bekliyorum. Ama şiddetli olmayacağını tahmin ediyorum. Ay geometrisinin şubat arasında oluştuğunu görüyoruz. 13-14 Şubat ortası bu biraz daha kritik olabilir” dedi.

7.6 SHAKE İÇİN DE UYARILDI

Kahramanmaraş depremini önceden bilen Hoogerbeets, 7.6 büyüklüğündeki deprem öncesi “Kuvvetli sarsıntılar devam edecek” uyarısında bulundu. Bu uyarının ardından Kahramanmaraş’ta 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu