Ekonomi

ServiceNow Performans ve Görünüm Konusunda Analist Tahminlerini Aşıyor

ServiceNow (NOW) dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı ve finansal analistlerin öngördüğünden daha yüksek tahminlerde bulundu.

Açıklamanın ardından şirketin hisseleri %0,7 oranında arttı.

Hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS), 2,78 dolarlık beklentilerin üzerinde 3,11 dolar olurken, düzeltilmiş gelir ise 2,40 milyar dolarlık talep doğrultusunda 2,40 milyar dolar oldu.

Aboneliklerden elde edilen gelir, 2,37 milyar dolarlık varsayım olan 2,32 milyar doları aştı ve önceki yıla kıyasla %27 büyüme gösterdi.

ServiceNow düzeltilmiş brüt kârın 1,94 milyar dolarlık beklentilerin üzerinde 2,01 milyar dolar olduğunu ve düzeltilmiş brüt kar marjının %80,6’lık beklentilerin üzerinde %82 olduğunu bildirdi.

ServiceNow Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bill McDermott, “ServiceNow yılı mükemmel bir son çeyrekle kapattı” dedi.

“Geratif yapay zekanın kullanıma sunulması, zaten güçlü olan performansımıza ek ivme kazandırdı. ServiceNow’un kapsamlı dijital dönüşümü kolaylaştıran akıllı platformu, önemli verimlilik kazanımları ve hızlı büyüme sağlıyor. Çok önemli bir noktadayız.”

Önümüzdeki ilk çeyrek için şirket, abonelik gelirinin analistlerin 2,46 milyar dolarlık varsayımının üzerinde, 2,51 milyar ila 2,52 milyar dolar arasında olmasını bekliyor.

ServiceNow, tüm yıl için abonelik gelirinin 10,56 milyar dolar ile 10,58 milyar dolar arasında olacağını iddia ediyor; bu, beklenen 10,46 milyar dolardan daha olumlu bir rakam.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu