Haber

Sabancı Vakfı Hatay’da rekor sürede okul açtı

HATAY (İGFA) –Sabancı Vakfı, depremden en çok zarar gören iller arasında en yoğun öğrenci nüfusuna sahip olan Hatay’da ikinci okulunu Sabancı Topluluğu şirketlerinden Brisa’nın ortağı Bridgestone’un katkılarıyla açtı.

Vakıf, “Hatay’da 3 Ayda 3 Okul” sloganı kapsamında Brisa’nın ortaklarından Bridgestone’un katkılarıyla projelendirdiği Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Sabancı Lassa Ortaokulu’nun inşaatını tamamladı.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, deprem bölgesinde eğitimi aksatmamak adına hızla okul projelerini hayata geçirdiklerini belirterek, “Afet bölgesini tekrar ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Öncelikli konularımızdan biri olarak gördüğümüz bölgede eğitime devam amacı ile 3 ayda 3 okulu Hatay’a kazandırmak için harekete geçtik. İlk okulumuz olan Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni bizim için çok anlamlı bir tarihte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Hatay’a getirdik. Şimdi ise Brisa’nın ortaklarından Bridgestone’un katkılarıyla hayata geçirdiğimiz ikinci okulumuz Sabancı Lassa Ortaokulu’nu 19 Mayıs’ta özel bir günde açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Depreme dayanıklı ve çelik malzemeden inşa edilen okulumuzda öğrencilerin koridorları ve sınıfları dolduracağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz.” söz konusu.

Sabancı Lassa Ortaokulu’nun açılışa hazır hale gelmesine gönülden katkıda bulunan Sabancı Vakfı ve Brisa çalışanları, fidan dikme, duvar boyama, kütüphane oluşturma gibi etkinliklerin yanı sıra basketbol ve voleybol oynayarak öğrencilerle keyifli vakit geçirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu