Haber

Kılıçdaroğlu’nun yerine kim geçecek? Kılıçdaroğlu’nun yerini doldurabilecek isimler kimler? Kılıçdaroğlu yerine hangi isimler konuşuluyor?

28 Mayıs seçimlerinin bitmesiyle birlikte eleştiri okları CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun genel başkanlık için kolları sıvamasının ardından BETİMAR Araştırma dikkat çeken bir araştırmaya imza attı. Peki Kılıçdaroğlu’nun yerine kim geçecek? Kılıçdaroğlu’nun yerini doldurabilecek isimler kimler? Kılıçdaroğlu yerine hangi isimler konuşuluyor?

KILIÇDAROĞLU’NUN YERİNİ KİM ALACAK?

“Kılıçdaroğlu giderse veya istifa ederse CHP Genel Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?” soru yöneltildi. Katılımcıların yüzde 46,7’si İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tercih ederken, ikinci sırayı yüzde 17,6 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş aldı.

Araştırmada üçüncü sırayı yüzde 6,5 oyla CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yüzde 1,2 ile Muharrem İnce ve yüzde 0,9 ile Mustafa Sarıgül belirledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu