Ekonomi

JPMorgan, SEC’nin eylemlerinin spot Ether ETF onayıyla bağlantısını değerlendirdi

Investing.com – JPMorgan, SEC’nin kripto ticaret platformu Robinhood’a gönderdiği ihtarın spot Ethereum ETF onayı üzerindeki potansiyel etkisini değerlendirdi.

JPMorgan analistlerine göre ABD SEC’nin Robinhood’a kayıt dışı menkul kıymet ticareti yaptığına dair ihtarname göndermesinin spot Ethereum ETF’lerin onay sürecini etkilemesi pek olası değil.

JPMorgan analistleri tarafından dün yayımlanan raporda SEC’nin kayıt dışı menkul kıymet ticareti yapıldığına dair aldığı aksiyonların spot ETH ETF’leri için engel teşkil etmeyeceği iddia edilirken onayın bu ay gelmesi ise pek olası görülmüyor.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

JPMorgan’a göre spot ETH ETF’ler yasal sürece doğru gidebilir

Analistler, sürecin Bitcoin’e benzer olacağı görüşünü sunuyor. Öyle ki düzenleyici kurumun vadeli Ethereum ETF’lerine izin verirken spot ETF’lere engel olmasının yeni bir yasal süreci başlatabileceği düşünülüyor. Bu yasal süreç sonunda ise Bitcoin emsal olarak dururken kaybeden tarafın SEC olacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan bu hafta başında SEC’nin Robinhood’a ihtar göndermesi kripto piyasaları gündemine taşındı. ABD düzenleyicisi, platformun menkul kıymet yasalarına aykırı hareket ettiği gerekçesiyle bir yaptırım davasıyla karşı karşıya olabileceğini bildirdi.

SEC, kripto paraların menkul kıymet olarak görülmesi konusunda baskısını artırıyor

RobinHood, platformunda Bitcoin ve Ethereum dışında 10’un üzerinde kripto para birimi ticareti sunuyor. SEC’nin bu hamlesi ise BTC ve ETH dışındaki varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandırmak için pozisyonu güçlendirme çabası olarak yorumlandı.

Bununla birlikte JPMorgan analistlerine göre spot Ethereum ETF’lerinin bu ay onaylanmaması piyasalarda olumsuzluk olarak fiyatlanmayacak. Zira analistler, Grayscale Ethereum Trust’ın iskontolu hareket ettiğine dikkat çekerek piyasanın zaten bu ay bir onay gelmeyeceği görüşünü fiyatladığını düşünüyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Konuyla ilgili bu hafta gündeme gelen diğer bir gelişme ise Grayscale’in vadeli Ethereum ETF başvurusunu geri çekmesi oldu. JPMorgan baş analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Block’a verdiği demeçte bu kararı, Grayscale’in mevcut Ethereum tröstünü spot Ethereum ETF’e dönüştürme işine odaklanmayı tercih etmesi olarak yorumladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu