Yaşam

İngiltere’de Taç Giyme Töreni Hazırlıklarında İlginç Bir Detay: Kral Charles’ın Çikolatadan Yapılmış Heykeli

Geçen eylül ayında 70 yıldır tahtta oturan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth öldü ve yerine 73 yaşındaki oğlu Charles III geçti. İngiltere bugünlerde Kral Charles’ın taç giyme töreni için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu hazırlıklardan en ilginci ise bir şekerleme markasının yaptığı Kral Charles’ın çikolatadan heykeliydi.

Detaylar haberimizde! ?

Kraliçe II. Elizabeth, 8 Eylül 2022’de 96 yaşında ve İngiliz monarşisine öldü. Kraliçeden sonra 73 yaşındaki oğlu Charles III krallığı devraldı.

Annesinin ölümünden sonra tahta çıkan Kral Charles’ın taç giyme töreni 6 Mayıs Cumartesi günü Westminster Abbey’de yapılacak. İngiltere’de hükümdarın taç giyme töreni ve kutlamaları için hazırlıklar başladı.

Bu hazırlıklardan en ilginci ise çikolatadan yapılmış bir hükümdar heykeliydi. İngiltere’de bir şekerleme markası olan Celebrations, yaklaşan taç giyme töreni için kendisine çok benzeyen Kral III. Charles’ın 23 kiloluk çikolata heykelini üretti.

Kralın çikolata heykeli, usta çikolatacı Jennifer Lindsey-Clarke liderliğindeki bir grup heykeltıraş ve çikolatacı tarafından yapıldı.

Heykelin yapımı 4 hafta sürdü ve ekip 130 saatte işi tamamladı. 17 litreden fazla eritilmiş çikolata kullanılan heykelin yaklaşık 2875 farklı kutlama çikolatasına eşdeğer olduğu söylendi.

Kralın üniformasını süsleyen süslü omuz kesimleri Twix, Samanyolu, Galaksi ve Bounty çikolatalarından modellenmiştir ve yaka Maltesers Fragmanlarından yapılmıştır. Göğüs madalyalarını oluşturmak için Snickers marka çikolata da dahil olmak üzere birçok çikolata kalıbı kullanıldı.

Çikolata ustaları, çalışmada III. Charles’ın gerçek benzerliğini yakalamak için hükümdarın manzaralarını saatlerce incelediler ve benzerlik inanılmazdı.

Ekip, “Kutlamalar insanları bir araya getiriyor ve bu işi ülkenin dört bir yanındaki çikolata severlerle paylaşmak için bu fırsatı değerlendirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Çikolata heykel, İngiltere’nin güneydoğusundaki Slough kasabasındaki Mars Wrigley UK HQ’da sergilenecek. Kral Charles III’ün taç giyme töreni de 6 Mayıs’ta Londra’daki Westminster Abbey’de yapılacak.

Bonus 1: BBC’nin haberine yorum yapın: “Çikolatanın yarısı kulakta” ?

Bonus 2: Anında “Çikolata heykelimi neden yapmadın!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu