Teknoloji

Hilecilere yeni şok: Call of Duty hilecileri artık ifşa edilecek ve utandırılacak

Call of Duty hilecileri artık bir oyundan atıldıklarında üzülmüyor; isimleri gerçek zamanlı olarak yayınlanacak ve adeta mahcup olacaklar. CoD: Contemporary Warfare II ve CoD: Warzone’un beşinci sezonu bu hafta yayınlandı ve güncelleme, Ricochet hile önleme sistemine bir ekleme içeriyor.

Ricochet bir “sorunlu oyuncuyu” tespit edip tekmelediğinde, oyun öldürme akışındaki böyle bir olayı maçtaki herkese bildirecek . Bu, tüm oyuncuların bir hileciyle karşı karşıya olduklarından emin olmalarını ve Activision’ın sistemlerinin de o kişiyi tespit edip oyundan attıklarını bilmelerini sağlayacaktır.

Aslında, bir oyunun oyunculara birinin hile yaptığı için atıldığını söylemesi pek de yeni bir şey değil. Diğer birçok çevrimiçi oyunun benzer sistemleri vardır.

Ancak bu değişiklik, hile yapanlarla başa çıkmak ve şüpheli oyuncuları yakalamaya çalışmak için her türlü taktiği kullanma girişimidir. Sekme Takımı tarafından sunulan uygun bir güncelleme olarak tanımlanabilir. Son yıllarda Call of Duty dolandırıcıların düşmanlarını görmelerini engelledi ve silahlarını aldılar. Daha yakın zamanlarda Team Ricochet, tespit edilen ve şüphelenilen hilecilere meydan okudu. gerçek oyuncuların klonlarını yerleştirmek için başladı. Bu klonlardan biriyle etkileşime giren potansiyel bir dolandırıcı, hile yaptıklarını açıkça onaylar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu