İş

Google’dan Zoom’a taşındı: Greg Tomb kovuldu

Video konferans platformu Zoom, şirket lideri Greg Tomb’u kovdu. Zoom Image Communications Inc. şirketi, ilgili düzenleyici kurumlara yaptığı brifingde, Tomb’un iş sözleşmesinin ‘sebepsiz yere’ feshedildiğini belirtti.

BBC’nin haberine göre aynı zamanda eski bir Google yöneticisi olan Greg Tomb, 10 aydır Zoom’da çalışıyor. Görevine Haziran 2022’de şirket lideri olarak başlayan Tomb, doğrudan şirketin CEO’su Eric Yuan’a bağlıydı. Tomb’un görevden alınmasıyla ilgili açıklama yapan bir şirket sözcüsü, Zoom’un Tomb’un yerine yeni bir isim aramadığını söyledi.

ZOOM 1.300 ÇALIŞANI İŞTEN ÇIKARACAĞINI AÇIKLADI

Zoom, 10 ay önce Greg Tomb’u işe aldığında, Tomb’un yıllık yüzde 8 ikramiye ile yıllık 400.000 ABD doları taban maaş alacağını duyurdu. Business Standard’a göre Tomb’un Zoom’daki işe alma süreci, 4 yıldan fazla sürecek 45 milyon dolarlık bir hisse senedini de içeriyordu. Rastgele sebepsiz yere işten atılan Greg Tomb artık kıdem tazminatı alacak.

Özellikle Covid-19 pandemisi döneminde dünya çapında hizmetlerine olan talebi artıran Zoom video konferans platformu, pandemi sürecinde çalışan sayısını üçe katladı. Şirket Şubat ayında, azalan talep karşısında çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkaracağını duyurdu. Bu yaklaşık 1.300 kişi demekti.

Tomb, Haziran 2022’de Zoom’da başrol üstlenmeden önce Google’da bir yıldan fazla bir süre Google Workspace, Security ve Geo Enterprise satışlarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. (HARİCİ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu