Ekonomi

Finans uzmanları, güçlü Wegovy satışları nedeniyle fiyat düşüşü sırasında Novo Nordisk hisselerini satın alın diyor

Bank of America’nın finansal analistleri Novo Nordisk (NVO) hisseleri için olumlu bir bakış açısına sahip ve fiyatı düştüğünde hisselerin satın alınmasını tavsiye ediyor.

Hisseler için Overweight notu ve 990,00 Danimarka kronu hedef fiyat belirleyen Morgan Stanley, Wegovy ilacı için ilk reçetelerdeki artışın, devam etmesi halinde, “kazanç tahminlerinde önemli artışlara yol açabileceği” yorumunda bulundu.

Yatırım şirketi, rakip obezite tedavilerine ilişkin yeni verilerin Novo Nordisk ve Eli Lilly tarafından paylaşılan pazar hakimiyetinin risk altında olabileceğine dair endişeleri artırdığını gözlemledi.

Bununla birlikte banka, Novo Nordisk ve Eli Lilly’nin “güçlü ilaç geliştirme hatları, iş konsolidasyonu potansiyeli ve önemli rekabet avantajları nedeniyle diyabet ve obezite tedavileri pazarında lider olmaya devam edeceği” beklentisini koruyor.

Morgan Stanley, “Ağustos ayında mali kılavuzda olası bir artış beklentisiyle fiyatları düştüğünde hisse satın alınmasını tavsiye ediyoruz” tavsiyesinde bulundu.

Bank of America, Wegovy arzının güçlü olduğuna dikkat çekerek NVO hisselerini satın alma tavsiyesini yineledi. Bank of America analistleri, “Bu hafta IQVIA’dan alınan son veriler, Wegovy reçetelerinde önemli bir artış olduğunu gösteriyor; bir önceki hafta 157.000 ve yıl başında yaklaşık 90.000 olan toplam reçete sayısı 165.000’e ulaştı” dedi.

“Toplam reçete sayısı art arda dört hafta boyunca haftada 10.000 artmıştır. Düşük dozlu versiyon için reçeteler de artıyor; geçen hafta yaklaşık 38.000 ve yılın başında yaklaşık 5.000 ila 6.000 olan reçete sayısına kıyasla son rakam yaklaşık 44.000’dir. Bu güçlü eğilimleri göz önünde bulundurarak, Wegovy’nin 2024 yılının tamamındaki gelir tahminimizi 66 milyar Danimarka kronuna yükseltiyoruz (61 milyar Danimarka kronu olan konsensüse kıyasla).”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu