Haber

Batman’ın ulaşımına yeni yatırımlar… Yılda 80 milyon TL tasarruf sağlayacak

Batman (IGFA) –Batman Hasankeyf yolunda önceki yıllarda yapılan çalışmalarla 29,8 kilometrelik yol kesimi bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardına tamamlandı.

Hasankeyf-1 Köprüsü ve Hasankeyf-2 Köprüsü trafiğe açıldı. Halihazırda tek yol olarak hizmet veren yolun 9,6 kilometrelik kısmının bölünmüş yol haline getirilmesi için çalışmalar başlıyor.

Ayrıca Batman-OSB arasındaki 6,6 kilometrelik kesimin geometrik standardı da artırılacak. Hasankeyf ilçesi yerli ve yabancı pek çok turist tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte olup, tarihi ve doğal güzellikleri ile değerli bir turizm potansiyeline sahiptir. Bu nedenle Batman-Hasankeyf Yolu sürücüler tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Ayrıca Gabar Dağı Petrol sahasından çıkarılan petrolün Batman rafinerisine dağıtımında ve üretilen petrol ürünlerinin ülke içinde dağıtımında önemli bir konuma sahiptir.

YILLIK TOPLAM 80 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, projenin tamamlanmasıyla Batman-Hasankeyf arasındaki bölünmüş yolun bütünlüğünün sağlanacağını kaydederek, “Batman Hasankeyf’in ortasında üretime başlayan 9,6 kilometrelik kısmı ve 6,6 kilometrelik kısmıyla Batman OSB ortasında yapılacak yatırımlarla yıllık 54 milyon TL zamandan, 26 milyon TL ise yakıttan tasarruf sağlanacak.” 80 milyon TL tasarruf sağlanacak, egzoz emisyonları yıllık 3 bin 247 ton azaltılacak. Batman Hasankeyf ortasında yapılacak çalışmalarla Batman Hasankeyf ortasındaki bölünmüş yolun bütünlüğü sağlanırken, ağır vasıtaların da yoğun olarak bulunduğu Batman OSB güzergahında hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti verilecek. trafik yoğun. Güzergâhın yapımıyla birlikte yayalar da “Ve trafik giderek artacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu