Haber

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlandı

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen törende Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Daha sonra konuşan Çerçioğlu, “101 yıl önce bugün, kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile tek yürek olan Aydın halkının en büyük destanı yazdığı gündür. Kurtuluş mücadelesinin en büyük destanının yaşandığı Aydın, yazılan, iki kez işgal edilen ve iki kez bağımsızlığına kavuşan tek şehirdir. Biz bu şanlı şanlı şehirdeyiz. Biz destanın mirasçıları olarak bağımsızlığımızdan asla taviz vermedik, vermeyeceğiz.” söz konusu.

Konuşmanın ardından protokol üyeleri, şiir ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Halk oyunları ve bando gösterisinin ardından katılımcılar 7 Eylül Şehitler Anıtı ve Çanakkale Şehitleri Anıtı’na karanfil bıraktı.

Törene, Aydın Valisi Yakup Canbolat, Garnizon Komutanı Albay Hakkı Haktan Armağan, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, CHP Milletvekilleri Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, Evrim Karakoz, DÜZGÜN Partisi Milletvekili Ömer Karakaş, siyasi parti temsilcileri katıldı. daire yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu