Ekonomi

Aktif Bank tek Türk bankası olarak AFIS’te yerini aldı

Aktif Bank, Afrika kıtası ekonomisektöre değerli katkılar sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Afrika Finans Sektörü Zirvesi’nde (AFIS) yerini aldı.

Aktif Bank’tan yapılan açıklamaya göre Togo’nun başkenti Lomé’de düzenlenen AFIS’te bankalar, fintech’ler, sigorta şirketleri, maliye ve ekonomi bakanlıkları bir araya gelerek Afrika ekonomisinin gelişmesine ve dünyanın büyümesine katkı sağladı. Kıtada finansal erişim.

Farklı kurumların işbirliklerini geliştirme fırsatı bulduğu etkinlikte Aktif Bank da Türkiye’den tek katılımcı olarak yerini aldı. Etkinlik kapsamında düzenlenen “Ticaret Finansmanı ve Muhabir Bankacılık” panelinde Aktif Bank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku konuştu.

Açıklamada panelde bir konuşma yapan Aktif Bank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, Afrika’daki bankacılık ağlarını her geçen gün genişlettiklerini belirterek, uluslararası bankacılık sektöründe değerli bir oyuncu olduklarını vurguladı. dış ticaret hizmetlerini sadece Türk ihracatçısına değil tüm dünyaya sunmaktadır.

Utku, Türkiye’nin Afrika’ya olan dış ticaretinde ihracatçıların ana ortağı olarak rol oynadıklarını söyledi.

“Bilgi, beceri ve ilişkilerimiz sayesinde oluşturduğumuz finansal köprüleri Türk ihracatçısının hizmetine sunuyor, ihracat bedellerinin zamanında ve eksiksiz tahsil edilmesinin yanı sıra banka risklerini de alarak müşterilerimize güvenilir ticaretin kapılarını açıyoruz. … Afrika’daki Ruanda Temsilciliğimiz sayesinde iş ortaklarımıza artık daha da yakınız.Tüm gayretimizle AFIS’te yer almaktan ve burada yeni iş birliği fırsatları bulmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu