Haber

7. Nallıhan Kuş Cenneti ve Nallıhan Korunan Alanlar Foto Safari Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

7. Nallıhan Kuş Cenneti ve Nallıhan Korunan Alanlar Foto Safari Fotoğraf Yarışı sonuçları açıklandı.

Başkent Ankara Meclisi’nin koordinasyonunda, Nallıhan Belediyesinin

sponsorluğunda ve Nallıhan Kaymakamlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun gözetiminde, 4 Haziran-13 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen 7. Nallıhan Kuş Cenneti ve Nallıhan Korunan Alanlar Foto Safari Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Fotoğraf alanında uzman 7 kişiden oluşan seçici kurul tarafından dereceye giren fotoğraflar belirlendi.

50 fotoğrafa ödül verildi

Türkiye’nin her yerinden iştirakin gerçekleştiği müsabakanın sonunda seçilen fotoğraflar çeşitli kollarda ödül aldı. İki kategoride birincilik, ikincilik, üçüncülük ve 6 mansiyon olmak üzere toplam 50 fotoğrafa mükafatın verildiği yarışta, 38 fotoğraf da sergilenmeye kıymet görüldü.

“Drone” ve “Sayısal (Dijital)” olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen yarış, 400’den fazla fotoğrafla tamamlandı.

Drone Fotoğraf Kategorisinde, birincilik ödülüne Fatih Gönül layık görüldü. İkincilik ödülünü Muhammed Şuayp Oral alırken, üçüncülük ödülü ise Erman Kırankaya’ya verildi. Mansiyon mükafatlarına ise Mehmet Özcan, Ragıp Sarı ve Ramiz Aksoy layık görüldü.

Sayısal (Dijital) Fotoğraf Kategorisinde, birincilik ve ikincilik mükafatlarını Erman Kırankaya alırken, üçüncülük mükafatı ise Şenol Uzunoğlu’na verildi. Mansiyon mükafatlarına ise Şenol Uzunoğlu ile Mustafa Kocakoç layık görüldü.

Her iki kategoride dereceye giren fotoğraflar için birincilik mükafatı 5 bin Türk lirası, ikincilik mükafatı 4 bin Türk lirası, üçüncülük mükafatı 3 bin Türk lirası, mansiyon mükafatlarına ise biner Türk lirası ödül verilecek. Ayrıyeten sergilenecek olan iki kategorideki fotoğraflar içinse 500 Türk lirası ödül verilecek.

Gelecek aylarda başta Ankara olmak üzere değişik yerlerde, 7. Nallıhan Kuş Cennetti ve Nallıhan Korunan Alanlar Foto Safari Fotoğraf Müsabakası’nda derece alan fotoğrafların standı yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu